2024 m. birželio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Geg    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
PARTNERIAI

Kaip vertinante mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunama ... Kraunama ...

Projektas „Sveikata visus metus 2023“          Spalio mėnesio iššūkis:

„Drausti negalima leisti.“ (Kur dėti kablelį?) / Saugus ir atsakingas elgesys.

Suteikdami vaikams neribotą laisvę elgtis kaip nori, atimame iš jų galimybę ruoštis gyvenimui, kuriame neišvengiamai teks susidurti su daugybe taisyklių ir apribojimų.

Draudimas taip pat turi būti apgalvotas ir logiškai pagrįstas, jo ne turėtų lemti „man nepatinka” argumentas. Dėl to, koks elgesys patinka, džiugina ir koks ne, galima su vaikais diskutuoti, tartis, išklausyti jų nuomonę, derėtis – tai lavina vaiko gebėjimą reikšti savo ir priimti kito nuomonę, siekti užsibrėžto tikslo, tačiau diskusijos privalo turėti aiškias ribas ir nevirsti tuščiais ginčais.

Ir vis dėl to, kad jei reikėtų išrinkti svarbiausią ir paveikiausią priemonę, padedančią vaikams laikytis drausmės principų, ja be konkurencijos būtų nuolat matomas geras tėvų ir suaugusiųjų  pavyzdys. Asmeninis pavyzdys yra veiksmingesnis nei tūkstančiai žodžių, pamokslavimų ir moralizavimų. Vaikai stebi suaugusius, kopijuoja juos ir ima iš jų pavyzdį. Norint, kad vaikai tesėtų pažadus, tesėkite ir savuosius, norite, kad vaikai pykčio ir nepasitenkinimo nereikštų šaukdami ir mušdamiesi, nešaukite ir nebauskite fizinėmis bausmėmis ir jūs. „Drugelio“ komanda, per žaidimus stengiamės  suprasti kas draudžiama, negalima ar leistina, bet atsakingai ir saugiai elgiamės žaisdami.

Mokytoja  Inga Šustickienė